NEDEN VRS KLİMA

Geleneksel modellerde, inverter kompresörü ve açma/kapama kompresörü sırayla çalışır, bu da maksimum kapasiteye ulaşma süresini uzatır. LG'nin tam inverter kompresör sistemi ve yüksek performans döngü tasarımı sayesinde, MULTI V IV, iki kompresörü eş zamanlı çalıştırarak hızlı soğutma veya ısıtma sağlayabilir.

LG VRS Klima Sistemleri inverter kontrol teknolojisi ve aşırı soğutma kontrol devre teknolojisi sayesinde daha uzun ve daha yüksek sistem tasarlamak mümkündür. Bu ürünle kompleks ve yüksek katlı yapılarda binaların soğutma ısıtma sistemleri için daha esnek ve verimli tasarımlara olanak sağlanmıştır.

Yüksek statik basınçlı fan sayesinde VRS dış ünite sadece çatıya değil aynı zamanda binanın içine de hava kanalı ile montajı yapılabilir. Yüksek statik basınçlı fanlar ve BLDC fan motorları sayesinde yeterli miktardaki hava egzost havası ile devir daim olmadan ısı eşanjöründen geçirilir.

MULTI V III, gelişmiş inverter kontrol teknolojisi ve optimum çevrim kontrolü gibi yüksek verimli teknolojileri birleştirerek sistemin performansını arttırmıştır. Bu gelişmiş teknolojiler doğrultusunda sağlanan yüksek verimlilik ve enerji tasarrufu müşterilerimize değer katar.

LG VRF Klima Sistem Özellikleri

Çevre dostu R410A soğutucu akışkan

5 HP – 40 HP arası dış ünite kapasitesi

50 farklı iç ünite model seçeneği

Borulamada maksimum 300 m mesafe, 50 m yükseklik

PC Merkezi kumanda (Opsiyonel)

BMS-Lonworks, Bina otomasyon sistemine uyum (Opsiyonel)

Güç dağıtım göstergesi (Opsiyonel)

Geniş çalışma aralığı

Isıtmada -20 °C ~ 16 °C

Soğutmada -5 °C ~ 43 °C

VRS Klimaları Ayıran Özellikler

Normal klimalar bilindiği üzere montelenmesi ve gerekli parçalarıyla zahmetli ve yer kaplayan ürünlerdir. Üstüne üstlük birde 50 katlı binaların ısıtma ve soğutma sistemleri düşünüldüğünde, hepsi için farklı montaj işlemleri yapılırsa, binanın dışında yer kalmaz. Tam bu sırada VRF klima sistemi devreye girer ve güçlü yapısı sayesinde tüm bağlantıyı tek noktadan yönetme fırsatı sunar.

Ankara’da LG VRS klima sistemlerini kullanmayan hiçbir dev firma, yapı ve alışveriş merkezi kalmadı adeta. Dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında kurulmaya karar verilen sistemin çok kaliteli ve sorunsuz olarak kurulması gerekir. En sona gelindiğinde karşılaşacak problemler için, müdahaleler çok zor hale gelmektedir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak adına VRS sisteminizi, Ankara ELMAŞ LG firmasından tercih ederek işinizi garantiye alın.